• English
Blog
Hudy snowtour.
7 rokov, 6 mesiacov dozadu Rubrika: Blog, Skialpinizmus 0

Stredisko Jahodná pri Košiciach privítalo Hudy kamión nádielkou nového snehu. Takže testovanie freerideových lyží bolo na mieste. Výška nového snehu síce len 10cm, ale chuť testovať bola veľká. A tak sa testovalo..
Veľký záujem prichádzajúcich ľudí bol smerovaný na skialpové komplety a skialpovú túru s horským vodcom. Dokonca boli aj takí, ktorím sa neušlo. Skialpové túry dopadli úspešne a pod lavínou neskončil nikto. Navyše, rozmnožili sme skupinu nadšencov tohto pekného športu.
Akciu sme tento rok spestrili skialpovými pretekmi. O tretej plánovaný štart sa nakoniec presunul na 15:30 a pretekalo sa aj na požičaných lyžiach.
Súťažilo sa v dvoch kolách: 1.kolo tvorila časovka s výšľapom na vrchol Jahodnej a 2.kolo pozostávalo z dvoch príp. štyroch okruhov, v závislosti od kategórie.
Kuriozitou bol pretekár s prídavnou záťažou o hmotnosti dvoch bábätiek :), jedna zlomená lyža a jedna zlomená palica. Títo pretekári boli náležite ocenení.
Celkovo sa pretek obišiel bez zranení a ocenený boli všetci. Veď nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa!
Dúfame, že sme týmto naštartovali novú Košickú tradíciu.